15.4 C
Brno
Čtvrtek, 23 března, 2023
- Komerční sdělení -40plus

Lavrov vyzval svět, aby chránil mezinárodní právo

Svět se vyvíjí komplikovaným způsobem, a všechny země by se proto měly snažit chránit mezinárodní právo, prohlásil ve středu ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, který navštívil Hanoj ​​před odletem na jednání šéfů diplomacií skupiny G-20.

Lavrov vybízel k ochraně mezinárodního práva v době, kdy z porušování tohoto práva Západ viní Rusko, které napadlo Ukrajinu. Do Vietnamu šéf ruské diplomacie přišel na pozvání svého resortního kolegy Bui Thanh Sona v době, kdy si země připomínají deset let od uzavření vzájemného strategického partnerství.

„Vietnam je v ASEAN (Sdružení národů jihovýchodní Asie) klíčovým partnerem Ruska a vztahy našich zemí jsou založeny na historii a jejich společném úsilí o spravedlnost,“ řekl Lavrov.

Beautiful illuminated famous Kremlin in Moscow at Twilight – Night. The official residence of the president of the Russian Federation. Moscow, Russia.

Vietnam, který s Ruskem vážou vztahy z dob Sovětského svazu, současnou ruskou válku proti Ukrajině neodsoudil. Ministři zahraničních věcí skupiny G-20 budou tento týden jednat na indonéském Bali.

Zastoupena bude i Čína. Náměstek jejího ministra zahraničních věcí Ma Čao-sü řekl, že Čína je připravena prohloubit spolupráci s Ruskem v rámci širšího rámce včetně uskupení G-20. Mě to řekl na jednání s ruským velvyslancem v Pekingu. Podle čínského představitele chce Čína posílit strategickou spolupráci s Ruskem a rozšířit spolupráci v různých oblastech.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny