0.3 C
Brno
Úterý, 7 února, 2023
- Komerční sdělení -40plus

Moderní chata: zvenčí nenápadná, ale její interiér vám vyrazí dech!

Přesně na tomto místě kdysi stála budova důlní společnosti. I tohoto faktu přihlíželi při stavbě moderní chaty, sladěné s okolním prostředím Štiavnických vrchů. Zatímco zvenčí působí nenápadně, interiér vám vyrazí dech.

Proč chalet?

Člověk, který žije v rušném městě, po uspěchaném týdnu rád stráví víkend na klidném místě. Někde, kde si může užít ticho a přírodu, odpočinout si, „dobít baterky“ a načerpat pozitivní energii.

Moderní „švýcarská“ horská chata s luxusním designovým interiérem ze dřeva a kovu
Smysl pro detail je vidět v každém koutě chaty. Doplňků je zde tak akorát, takže interiér nepůsobí „přeplácaně“ a nevznikají zde místa, která by zapadala prachem. „Snažili jsme se vytvořit harmonii designu s prostředím a okolím,“ říkají majitelé. Zdroj: Amazing Places

Přesně k tomu slouží chalety, tedy luxusní chaty v alpském stylu. Zároveň dodržují principy designu ohleduplného k okolí – zejména proto, že jsou obvykle zasazeny v prostředí, kde by jinak mohly působit rušivě.

I v tomto chaletu se proto pojí pohodlí a příjemné moderní prvky s jednoduchou architekturou a přírodními materiály. Chata je osazena ve svahu a obrácená štítem k lesu.

Moderní „švýcarská“ horská chata s luxusním designovým interiérem ze dřeva a kovu
Les je téměř součástí obývacího pokoje – celá štítová stěna je zasklená a nabízí také vstup na velkou terasu, takže přírodu si zde lze dosyta užívat v každém denním čase iv každém počasí. Atmosféru obývacího pokoje dotváří i moderní krb. Ten přijde vhod zejména během chladnějších večerů, kterých je v horách víc než dost. Zdroj: Amazing Places

Je postavena na místě, kde dříve stála ruina budovy zdejší důlní společnosti. Kámen, kov a dřevo jsou společnými znaky exteriéru i interiéru. Místní tradice a regionální architektura ležely majitelům na srdci, proto hornickou minulost cítit iv použitých materiálech a barevnosti.

Digitally generated small and modern family cottage on a cloudy afternoon. The scene was rendered with photorealistic shaders and lighting in Corona Renderer 6 for Autodesk® 3ds Max 2022 with some post-production added.

Moderní „švýcarská“ horská chata s luxusním designovým interiérem ze dřeva a kovu
Kovovou krajku evokuje také výplet na zábradlí schodiště. Je nejen krásný, ale také vzdušný, díky čemuž zůstal celý prostor otevřený. Zdroj: Amazing Places

Les je nejdůležitější kulisou tohoto prostoru. Můžete ho zde vnímat z každého místa skoro všemi smysly. V pěti ložnicích se vyspí až 15 lidí.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny