0.3 C
Brno
Úterý, 7 února, 2023
- Komerční sdělení -40plus

Komíny Schiedel aneb dejte si pozor na pravidelné kontroly

Komínové systémy v současné době plně nahrazují klasické zděné komíny. Ty ve velké většině případů neodpovídají dnešním normám a platným vyhláškám, a proto je jejich použití v novostavbách nepřípustné. Oproti tomu jsou komíny Schiedel vyrobeny z prvotřídního nerezu, díky čemuž si zachovávají dlouhou životnost. I když nemají komínové systémy prakticky žádné chyby, podléhají, stejně jako jiné spalinové cesty, pravidelným kontrolám.

Proč si zvolit komínový systém?

Hlavní výhodou komínového systému je bezpochyby jednoduchá montáž. Renomovaný dodavatel zajistí kompletní systém včetně všech potřebných součástí. U řady z nich si lze objednat i montáž, ale pokud patříte mezi šikovné kutily, můžete si komíny Schiedel instalovat svépomocí. Není na tom nic těžkého, protože firma Schiedel se specializuje na spalinové cesty pro různé využití – a součástí komínového systému je vždy podrobný návod krok za krokem. Jednotlivé komponenty tak sestavíte jako větší dětskou stavebnici.

V čem kontrola spočívá?

Po instalaci komínového systému musí následovat revize. Ta představuje jednorázovou událost, během níž se technik přesvědčí o bezzávadnosti spalinových cest. Pokud je vše v pořádku, můžete otopný systém uvést bez obav do provozu. Nicméně komínový systém není bezúdržbová technologie, takže je nutné v pravidelných intervalech provádět kontroly. Ty jsou zaměřeny především na splnění bezpečnostních požadavků.

Jak často kontroly provádět?

Pravidelné kontroly se u komínů Schiedel provádějí většinou jednou za rok, ovšem to závisí na výkonu připojeného spotřebiče a také na druhu spalovaného paliva. Kromě toho záleží i na tom, zda jsou spalinové cesty využívány celoročně, nebo pouze v topné sezóně. Cena za pravidelné se pohybuje v řádu 300 až 1 000 korun. Ještě před provedením kontroly se vyplatí komín vyčistit, aby bylo možné spalinové cesty lépe zkontrolovat.

Ani po pořízení komínového systému nezapomínejte na pravidelné kontroly a údržbu. I o komíny Schiedel se musíte trochu starat, aby mohly perfektně odvádět spaliny od připojeného topeniště.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny